Každý rád nosí jeansy o tom hádam ani niet pochýb, no iste sa nájdu aj tí, ktorí dajú prednosť iným materálom a kúskom. Jeansy sú jednoducho už nadčasovým módnym kúskom a nosí ich naozaj veľmi veľa ľudí. Pôsobia mladistvo, ležérne, moderne a cool. To, čo sa možno málo mení sú ich strihy a prevedenie. V poslednom období boli v móde najmä kúsky, ktoré sú obtiahnuté a zvýrazňujú určité časti postavy. Dnes sa však pomalystrihy začínajú zase rozširovať a vracať možno o niečo viacej do rôznych módnych období minulosti.

džínsy

Napríklad také jeansy straight Bigstarjeans sú príkladom príjemného návratu do 90-tych rokov.Majú rovný a dlhý strih. Rovný znamená, že sa v oblasti lýtok a členkov nezužujú, ale uchovávajú si rovnakú šírku, navyšesú o niešo dlhšie, takže môžu na člonkoch a nártoch pôsobiť mierne nazberane. Straighty mávajú navyše aj vyský pás teda pekne tvarujú postavu v oblasti pása a brucha. Podobný strih je výborný napríklad pre ženy s postavou v tvare hrušky. Pekne skrýva nedokonalosti alebo väčšiu šírku v oblasto stehien, lýtok a členkov a nohy dostáva do jednej línie, ktorú navyše aj predlžuje.

rifle

Jeansy straight sa dajú kombinovať napríklad aj s topánkami na vysokom, ale vyššom podpätku alebo platforme a nohavice ich čiastočne skryjú, čim si môžeme šikovne pridať na výške a predĺžiť nohy. Vysoký pás väčšinou aj jemne oštíhľuje driek a opticky ho zužuje. Celkovo sú tieto strihy jeansov teraz moderné a príťažlivé, veď kto by nechcel mať opticky pekné a dlhé nohy! Zvošte teda tento strik, ak ste nižšej postavy a nepáči sa vám tvarovanie vašich nôh, prípadne je nerovnomerné. Ak ste štíhlej postavy a nohy máte príliš štihle až tenké. Ak ste vysokej postavy a chcete nohy pekne dostať opticky do rovnováhy a pridať na objeme. Strih straight je teraz naozaj moderný a pôsobí veľmi prirodzene, ľahko a príťažlivo.