V súčasnej dobe sa nachádzame vo veľkej inflácii a okrem inflácie sa brodíme aj energetickou krízou. To znamená že elektrina i plyn sú čoraz drahšie. Okrem ceny energii stúpajú i naše náklady na potraviny, na benzín pretože ropa išla na trhoch veľmi hore s cenou, ďalej si priplatíme za lieky za služby. Platy však nestúpajú a nevyzerá to tak žeby nás čakala cesta zvyšovania platov. Preto sa každý snaží ušetriť kde vie a hlavne čo sa týka energii.

žiarovka

Ak sa pozrieme na elektrickú energiu, momentálne sú veľmi v kurze LED žiarovky. Tie šetria elektrickú energiu a následne i vaše peniaze kvôli tomu, že sú zhruba o 80 percent energeticky účinnejšie ako iné žiarovky, ale tiež produkujú oveľa menej tepla ako halogenidy kovov, CFL a klasické žiarovky. Samozrejme od vývoja LED žiaroviek sa veľa zmenilo a mnohí si pamätajú LED žiarovky vytvárajúce len studené chladné svetlo. Zatiaľ čo pôvodne boli chladnejšie modré ako klasické žiarovky, LED diódy sa teraz dodávajú v dennom svetle a teplej bielej farbe. To znamená že sa nezmení farba v miestnosti ktorá je ožarovaná týmto tipom osvetlenia.

lampa

Ďalším benefitom okrem dlhej životnosti a šetreniu je i to, že tieto žiarovky sú ekologické a dajú sa recyklovať. Ak zrecyklujete LED žiarovku viete tak znížiť voju uhlíkovú stopu až o jednu tretinu. Výrobcovia zvyčajne uvádzajú životnosť po dobu 11 rokov nepretržitej prevádzky čo je až e 20-krát dlhšia životnosť ako u niektorých tradičných svietidiel. Okrem toho oproti obyčajným žiarovkám svietia hneď bez potreby zahrievania a sú i odolnejšie nakoľko sú vyrábané z plastu namiesto zo skla ako sme tomu zvyknutí pri obyčajných žiarovkách. Ak vás teda presvedčil nielen ekonomický ale i ekologický aspekt, už nič vám nebráni v tom aby ste si kúpili bodové LED žiarovky keďže množstvo ich benefitov prevyšuje klasické žiarovky a v konečnom dôsledku to ocení i vaša peňaženka.