Rozhodli ste sa zaloviť v mori podnikania ako s.r.o. ale nie ste si istý, ako na to… Nič to, v skratke Vám predstavíme postup založenia s.r.o.

Na konci celého procesu budete majiteľom spoločnosti s ručením obmedzeným

1. Obchodné meno spoločnosti

To je to prvé, čo klienti, partneri, dodávatelia uvidia. Obchodné meno spoločnosti by malo spoločnosť charakterizovať. Je úplne jedno, či sú to tri písmená alebo pár slov. Malo by byť jednoduché no výstižné, s dávkou jedinečnosti. Sadnite si preto v kľude a zamyslite sa aký názov by mala niesť Vaša obchodná spoločnosť. Potom si nezabudnite overiť či daná spoločnosť s takýmto názvom už nefiguruje. Predídete tak možnému sklamaniu, ak Vám obchodné meno neschvália z dôvodu duplicity.

Chystáte sa podnikať?

2. Predmet Vášho podnikania

Je jasné, že ak ste sa dostali až tak ďaleko, viete v čom budete podnikať. Za zamyslenie ale opäť stojí, či tá konkrétna činnosť je jediná, ktorú budete vykonávať. Porozmýšľajte či okrem hlavnej činnosti nebudete vykonávať v budúcnosti aj ďalšie služby a preventívne si ich pridajte do predmetu Vášho podnikania. Odpustíte si potom zbytočné poplatky, administratívu a čas s nahlásením ďalšieho predmetu podnikania na príslušnom úrade

3. Určenie sídla spoločnosti

Samozrejme výber je na Vás. Môže to byť Vaše trvalé bydlisko, kancelárske priestory, výroba alebo si zvolíte virtuálne sídlo

4. Administratíva, administratíva, administratíva…

V tomto bode si musíte určiť konateľa/ov, spoločníkov, správcu a výšku vkladu do obchodnej spoločnosti. Potom Vás čaká vypracovanie dokumentov spoločnosti.

5. Získanie živnostenského oprávnenia

V podnikaní platí – všetky cesty vedú na úrad. Živnostenský úrad.

Dostať sa k s.r.o. nemusí byť zložité

6. Zápis do Obchodného registra

Pozor! Od roku 2020 sa dá spoločnosť do obchodného registra zapísať iba elektronicky

Toto je zjednodušený popis toho, čo Vás pri zakladaní s.r.o. čaká. Je však možnosť ako všetky tieto zdĺhavé úkony obísť. Nie je nič jednoduchšie ako prísť už na hotové. Ako? Jednoducho – stačí si kliknúť na stránky, ktoré predávajú s.r.o. Nájdete tam množstvo rôznych obchodných spoločností na predaj. Firmy sú už existujúce a teda nemusíte ich zakladať. Odpadne Vám celý postup popísaný vyššie. Navyše ako klient kupujúci s.r.o. dostanete od firmy kompletný servis spojený s predajom s.r.o. 41business Ak teda nemáte zbytočný čas, nie ste dostatočne odolný voči stresu a nemáte v pláne sa zaťažovať, stojí za to mrknúť na stránky firiem poskytujúcich túto alternatívu.