Poznáte 7 super potravín  pre naše zdravie sú to najväčšie antioxidačné bomby. Načo nám vlastne slúžia a prečo by sme ich mali pravidelne jesť? Ako prvý je nám známe hrozno. Hrozno či červené alebo modré sú plné prírodných antioxidantov ktoré chránia nás pred rozvojom nádorových a tiež srdcovo cievnych ochorení. Obsahujú dve skvelé látky tzv. antioxidanty a  pod.  sú mimoriadne dôležité pre silný náš imunitný systém. Hrozno obsahuje aj stopový prvok selén a vitamín C. Ďalšia top potravina v ovocí sú čučoriedky sú to drobné modré bobuľky nájdeme ich v niektorých lesoch ba aj na lúkach. Nedávno som prišla a teraz sadla k písaniu aspoň na dve hodiny. Bola som na Morušu. Aj to je vitamínová bomba nechápem že môže byť niekto taký blbý že majiteľ podloží vám pod strom plachtu a nechá to padať choré čo ti jedia lieky des. Mám dojem že oni nezjedia jedno ovocie.

sezóna domáceho ovocia

Poznám takých ľudí ja keby že nemám chorý pankreas tak nedám nič do úst, Ja beriem len enzýmy aby som nedostala cukrovku a rakovinu nedaj bože. Pri chronickom zápale pankreasu. Čo sa týka čučoriedok obsahujú mnoho vitamínov je to silný antioxidant aj karoténov a antioxidantov. Ako vieme či sme sa už dočítali alebo iné zdroje materiálu znižujú cholesterol aj cukor v krvi tiež posilňujú imunitný systém a tiež chránia pred infarktom a tiež zápalom močových ciest a iných zdravotných problémoch.  Sú výborné aj na popráskané očné cievky a tiež opuchnuté očné viečka a únavu očí. medzi top ovocie môžeme zaradiť červené bobule tam patria maliny aj jahody obsahujú kyselinu e ktoré chránia pred škodlivým vplyvom znečisteného životného prostredia a tiež pred rakovinovými látkami ktoré si zanášame do tela. Top plody sú orechy tvoria pre nás ľudí. Sú dôležitou súčasťou výživy a jednak obsahujú vysoký obsah zdravých tukov a tiež pre bohatú zmes minerálnych látok.

srdce na dlani

Väčšina orechov obsahuje tiež super látku obsahujú ho aj šípky a semená tmavého hrozna a tiež rastlinné steroly ktoré nám napomáhajú znižovať nebezpečný cholesterolu. Keď pridáme pravidelný pohyb tak sa to vyrovná na správnu cestu. Poznáte tmavozelenú zeleninu môžeme ju tiež zaradiť tiež do top potravín ale hlavne ak si ju dopestujeme doma preto lebo ak kupujeme v obchode obsahuje mnoho dusičnanov a pod. Bio by sme mali len. Majme na rozume že domáce je  domáce nie Kupované ak si viete dopestovať resp. máte možnosť tak  pestujte ovocie a zeleninu ako  je špenát či brokolica  POD. Obsahujú draslík tiež vápnik a mnoho iných. Obsahujú kopec vitamínov ako je vitamín A tiež C aj E ďalej železo iné. Dávam  aj oranžovej  zelenej  samozrejme bio a morské riasy ale len takýchto ktoré ak je možnosť ulovíte sami lebo ako vieme najlepšie je všetko bio dopestované na poliach a bio  farmy. Za poslednú dobu sa veľmi  rozmáha takáto oblasť. Hurá výžive a  športu.