Ak chcete vylepšiť vzhľad svojej budovy respektíve domu alebo jeho interiéru, v každom prípade je najviac estetickou voľbou zábradlie zo skla. V prípade skrášlenia vonkajšku budovy je to hlavne sklenene zabradlie na balkon.

  • Sklo má schopnosť prepúšťať svetlo do obytných priestorov, vďaka čomu v nich bude viac svetla, lepšia viditeľnosť a vzniká v nich zdravšie prostredie.

K vlastnostiam sklenených zábradlí s istotou môžeme priradiť aj ich unikátny a moderný vzhľad.

Štýlový dom

V skutočnosti existuje niekoľko dôvodov, kvôli ktorým vzrastá popularita týchto zábradlí. Skúsme sa preto na pár týchto dôvodov pozrieť:

Estetika a vzhľad. To je asi prvé, čo nás pri tomto type zábradlia napadne. A je to tiež to prvé, čo zbadáme, ak sa na neho pozrieme. Ide o originálny štýl, ktorý pozdvihne celkovú estetiku stavby. Ale nie je to len o tom, ako tieto zábradlia vyzerajú, sú to aj vlastnosti ako prepúšťanie denného svetla. Je takisto výhodou, že ich vzhľad sa dá prispôsobiť, respektíve vyberať môžete medzi čírym, farebným alebo pieskovaným sklom.

Optické vlastnosti. Konkrétne ide o to, že sklo má schopnosť opticky zväčšovať a „otvoriť“ priestor. Konkrétne miesto sa tak bude zdať priestrannejšie a voľnejšie. Túto schopnosť má hlavne číre sklo. Vytvára ilúziu väčšieho priestoru v budove, priestory budú pôsobiť viac otvorene a vzdušnejšie. Mimochodom ide o efekt, ktorý nevytvoríte so žiadnym iným zábradlím.

Architektúra, balkóny

Môže sa zdať, že sklo nie je práve ideálnou voľbou v prípade, ak si chcete uchovať súkromie a zabrániť zvedavým pohľadom susedov či ľudí z ulice. V takom prípade by sme ale mali poukázať na výrobu zábradlia z mliečneho skla – ktoré opticky „zahmlieva“, na druhej strane však aj toto účinne umožňuje prieniku svetla do interiéru. Zabráni však tomu, aby na vás ostatní dovideli.

Rovnako sa môže zdať, že v prípade skla nejde o najbezpečnejšiu či najpevnejšiu možnosť. Opäť však musíme uviesť veci na pravú mieru. Pri výrobe zábradlí sa totiž používa kalené alebo tvrdené sklo, ktoré je oproti tomu klasickému niekoľkonásobne odolnejšie a len tak ľahko sa nerozbije.