Stavba domu je dlhodobý proces, ktorý trvá aj niekoľko rokov. Príprava je náročná a mala by byť precízna, projekt musí https://www.databazeknih.cz/knihy/to-musi-byt-laska-94059 obsahovať všetky náležitosti, potrebné ku kvalitnej výstavbe. Po dokončení stavby sa pozornosť venuje interiéru, ktorý je navrhovaný s ohľadom na potreby a záujmy stavebníka.

view-fireplace-with-burning-logs-natural-fur-skin-floor-holder-with-logs-cozy-room_132075-6163

Teplo potrebujeme mať v každom dome, a preto tam inštalujeme kúrenie, ktoré môže mať rôzne podoby, môže byť podlahové, formou radiátorov alebo ich kombináciou, ale v hre je aj kamenarstvo krb. Ide o spôsob akéhosi dokurovania v prechodnom období, kedy ešte nekúrime naplno radiátormi, ale je už chladnejšie, a tak je kúrenie v krbe ideálnou voľbou. Teplo, ktoré vydáva, je úplne odlišné od tepla z radiátorov, skutočne spĺňa funkciu akéhosi rodinného krbu, pri teple ktorého sa stretávajú všetci príslušníci rodiny a priatelia.

modern-glass-corner-fireplace-interior_88088-349

Dizajnové krby sa väčšinou stavajú v centrálnej časti domu, teda v obývacej miestnosti, kde je veľa priestoru a jeho tvar tam môže vyniknúť. Sú vhodné do akýchkoľvek štýlov interiérov, pretože sa dajú postaviť v širokej škále tvarov a prevedení. Na Slovensku sa kamenárskymi prácami zaoberá firma Gora Slovakia, spol. s r.o., ktorá prírodné materiály napríklad žulu, mramor či ónyx alebo travertín dováža priamo z rôznych kútov sveta. Takisto ponúkajú aj mnohé kamenárske činnosti, od zabezpečenia materiálu až po samotnú realizáciu krbu. Ich dlhoročné skúsenosti a odborníci na vysokej úrovni sú zárukou kvalitnej práce.

Firma okrem stavby krbov ponúka aj iné práce z kameňa, napríklad kuchynské pracovné dosky, zásteny, dlažby, obklady aj celé ostrovčeky pri krboch z mramoru, žuly, travertínu alebo ónyxu. Všetky spomínané materiály sa budú vynímať v každom priestore, oživia ho a dodajú nádych luxusu..

Gora Slovakia realizuje a vyrába:

-výstavbu krbov

-obklady krbov a pecí

-kuchynské pracovné dosky, zásteny

-dlažby, obklady

-umývadlové dosky

-schodiskové stupne

-stoly a pulty

-parapety

-pomníkové zostavy, ich renováciu

-obklady fasád budov

-všetky druhy renovácií kamenných dlažieb, obkladov, dosiek a podobne