Aké sú zvyky v Indii? Ich kultúra je veľmi odlišná oproti tej našej. Ak túžite po dovolenke v Indii, mali by ste sa pripraviť a naštudovať si niektoré ich zvyky a tradície. Ktoré sú to? Čoho sa máte báť pri návšteve tejto krajiny? Možno sa chystáte na exotickú dovolenku práve do Indie. Láka vás táto krajina, no obávate sa ich tradícii a kultúry. Niektoré zvyky sú úplne odlišné od tých našich, pre to vás môžu veľmi nepríjemne prekvapiť. Mnoho obyvateľov Indie verí, že ak sú zakliati, jediným riešením je rituálny sobáš so zvieraťom. Je to veľmi čudná povera, ale aj na toto buďte pripravený.

zvyky od malička

Vhodným zvieraťom na takéto sobáše je práve pes alebo koza. Kliatba sa na toto zviera prenesie. Každá svadba sa koná ako klasická, či už je to s človekom alebo so zvieraťom. Nechýba na nej riadny sobáš a ani hostina. Ak sa aj vydáte za zviera, neskôr môžete mať ešte klasickú svadbu s ozajstným ženíchom. Ďalším zvykom je prihováranie sa k bohu v období dažďov. Hinduistickí kňazi sedia v sudoch s vodou. Modlia sa rôzne modlitby. Takýto zvyk uvidíte v južných štátoch Indie. Ak uvidíte namaľované domy, verte, že to nemajú len tak pre zábavu.

tradícia v obliekaní

Namaľovali si ich z dôvodu, aby im nešpinili domy, kvôli nedostatku toaliet. Je to veľmi zvláštny zvyk v tejto krajine. Možno ste nevedeli, ale aj ich kultúrne zvyky v stravovaní sú úplne odlišné. Pôjdete sa prejsť po rôznych uličkách v Indii a zistíte, že všade na ulici varia rôzne druhy jedál, ktoré by ste v živote možno neochutnali. Ak vám nevadí špinavé prostredie, vyskúšajte ich. No my máme omnoho iné žalúdky, ako oni, takže si dávajte pozor na to, čo ochutnáte. Každá krajina má svoje zvyky a tradície, ktoré sa oplatí dodržiavať, ak vstupujete do ich územia v ich krajine. Niektoré sa vám môžu páčiť, no iné vám môžu priniesť až hrôzostrašné myšlienky. Nedajte sa odradiť svojimi pocitmi. Zažite to.