Pohodlný spánok, alfa a omega začiatku prospešného dňa s pozitívnym naladením. Bez zbytočných bolestí celého tela, pocitu, že sme tak povediac vstali ako dolámaní, za čo mnohokrát zodpovedá práve nepohodlný tvrdý matrac. Investujte do kvality tohto produktu a vybavte vašu posteľ vhodným matracom. Výsledok stojí za to. Bez správneho matraca by to nebolo ono, aj keby vaša posteľ bola vyrobená z kvalitných materiálov, z čalúneného čela a zdobili by ju krásne baldachýny. Základom je matrac. Matrac by nemal byť tvrdý, ale ani úplne mäkký, pretože aj v tomto prípade sa ráno môžete cítiť ako dolámaní.

taštičkový matrac

Pocit tvrdosti je individuálna záležitosť, záleží od výberu každého zákazníka. Matrace sa na základe ich tvrdosti delia do štyroch skupín. Tvrdosťou číslo jeden sú označené najmäkšie matrace, ktoré nevytvárajú žiadny protitlak a vyznačujú sa svojou obľúbenosťou. Zvyšujúci sa stupeň tvrdosti je vhodný pre ľudí s vyššou váhou. Pri stupni tvrdosti dva sa odporúčajú jednotlivé matrace pre ľudí s telesnou váhou do 100 kilogramov, pričom ak hovoríme o matracoch so stupňom tvrdosti číslo štyri, tam už ide vyložene o použitie tohto typu matracov pre ľudí s váhou nad 100 kilogramov.

otestujte tvrdosť matraca

Matrac sa považuje za príliš tvrdý, ak si v ľahu na danom matraci vložíte dlaň pod chrbát a vytvorí sa vám medzi dlaňou v tejto pozícii a matracom, dostatok voľného miesta. V tom prípade zopakujte daný test s mäkším matracom. Ak by došlo k opačnej situácii, čo znamená, že sa vám do daného priestoru medzi chrbát a matrac, dlaň ani nezmestí, matrac je v tomto prípade príliš mäkký. Vyberte si pre vás ideálny matrac. Matrace Zvolen sú určené pre internetový nákup ľudí zo Zvolena a okolia, kde po kúpe matraca v kamennej predajni, je pre vás zaistená doprava na vami určené miesto. Ponuka je viac ako rozsiahla.