Nečinná spoločnosť je pojem, ktorý podnikatelia určite poznajú. Stáva sa ňou každá firma, ktorá už nevykazuje nijaký zisk a činnosť je obmedzená, takže jedinou možnosťou je jej zrušenie. Je to hlavne z dôvodu ušetrenia mnohých administratívnych povinností, ktoré sa týkajú aj nečinnej spoločnosti. A načo sa s tým trápiť, ak vám už neprináša nijaký zisk. Na trhu existujú spoločnosti, ktoré sa postarajú o ukončenie živnosti Ezmluva.sk všetky náležitosti, ktoré si zrušenie spoločnosti vyžadujú, čím vás odbremenia od množstva administratívnych úkonov nielen na Slovensku, ale aj v Čechách. Vybavia za vás zmenu konateľa, spoločníka, obchodného mena či sídla firmy, vašu spoločnosť prevezmú a zabezpečia aj všetko ostatné.

kancelaria

Pri prevode obchodného podielu s.r.o. treba dodržať určitý postup, ktorý daná spoločnosť potrebuje, aby mohla za vás vybaviť všetko potrebné:

-ako prvé potrebujú všetky informácie o spoločnosti a tiež jej IČO

-potom sa s vami skontaktujú a predložia konkrétne podmienky

-vykonajú analýzu vašej spoločnosti, a to do 24 hodín

-vypracované dokumenty vám obratom pošlú

-ak odsúhlasíte podmienky, vystavia vám faktúru

-všetky dokumenty overia, zašlú na úrady a podajú aj na súd

-dĺžka času na vyjadrenie súdu je 5 pracovných dní

-potvrdenie o vykonaní zápisu prevezmú a následne vám ho aj pošlú

podpis dokumentov

Ceny za sprostredkovanie a vybavenie všetkých náležitostí sú konečné. Ešte bude potrebné overenie niekoľkých vašich podpisov, doručiť dokumenty a o ostatné sa už postarajú oni. S ukončením živnosti a zrušením spoločnosti sú spojené mnohé byrokratické úkony ako je účtovná uzávierka a tiež daňové priznanie, aby ukončenie živnosti odobril aj daňový úrad. Je toho dosť, na čo treba myslieť, aby sa spoločnosť zlikvidovala podľa zákona, takže je lepšie, ak sa tomu budú venovať skúsení odborníci.

Poplatky za vybavenie všetkých náležitostí nie sú vysoké, ale dôležité je, že vy budete mať čas na riešenie iných záležitostí a pritom budete mať záruku, že vaša nečinná spoločnosť bude zrušená bez problémov a podľa zákona.