Stále častejšie sme oboznámení s faktom, že erektilná dysfunkcia postihuje prekvapivo veľa mužov. Aj napriek tomu si myslíme, že je to hlavne záležitosť, pri ktorej by mali spozornieť staršie ročníky a seniori. To ale nie je tak úplne pravda, je totiž veľa faktorov, ktoré túto poruchu môžu začať u mužov vyvolávať aj v oveľa mladšom veku.

Sú to situácie, v ktorých skrátka u muža z rôznych dôvodov neprichádza k potrebne silnej a dostatočne dlho trvajúcej erekcii, ktorou by v intímnom živote dokázal uspokojiť svoju partnerku.

nohavice, banán

Ale z akého konkrétneho dôvodu? Ako už bolo naznačené v úvode článku, faktorom skutočne nemusí byť len vek. V stručnosti môžeme príčiny hľadať v organických, hormonálnych a psychologických faktoroch. Faktory, ktoré brania v prirodzenej funkcii erekcie. Čiže konkrétne brzdia minimálne jeden z procesov jej vzniku.

Buď sú narušené vnemy a schopnosť sústrediť sa na vzrušujúce erotické črty, za čo môže oslabená psychika, alebo je potom príčina priamo v organickej funkcii a najčastejšie v tom, že do penisu sa nenavalí dostatočný prísun krvi, ktorý je zodpovedný za jeho „postavenie“. V takom prípade môže byť porucha organického charakteru, príčina nejakého zo známych civilizačných ochorení ako napríklad vysoký krvnú tlak, cholesterol a problémy so srdcovo-krvným systémom.

Do tretice môže ísť o fakt, že v mužskom tele je znížená hladina potrebného hormónu, akým je testosterón. Jeho hladina sa znižuje napríklad pod vplyvom stresov, únavy a celkovo zlej životosprávy.

tabletky, lieky

Ak vás zaujíma rýchle riešenie, erekciu spoľahlivo posilňuje viagra. Lenže tá sa viaže na lekársky predpis, v opačnom prípade je tu cobra 120 mg alebo iné voľne dostupné generiká.

  • Ak sa ale so vzniknutým problém naozaj chcete „pobiť“, skutočne sa oplatí vsadiť na zdravší životný štýl a životosprávu. Účinky v takomto prípade pravdepodobne nebudú rýchle, ale vravíme skôr o trvalejšom a postupnom odstraňovaní tejto poruchy.