SEO vám pravdepodobne už dávno nie je cudzie a pravidlá SEO aplikujete aj na vašej stránke. Aj napriek tomu však vaša návštevnosť nedosahuje čísla, ktoré ste si stanovili a ani miera konverzie nie je uspokojujúca, keďže sa v rámci organických výsledkov internetových prehliadačov umiestňujete na nelichotivých pozíciách. Čo v takomto prípade môžete z hľadiska SEO urobiť? Odpoveďou je pre vás určite SEO audit. Pri nedostatočne fungujúcom SEO je potrebné pozrieť sa na každý jeden krok, zanalyzovať ho a pozrieť sa na vašu stránku ako celok. SEO audit je veľmi dobrý spôsob ako zbilancovať vaše doterajšie postupy a vychytať všetky muchy, ktoré ste si doteraz nevšimli.

SEO_audit

Pomocou SEO audit plánu si môžete vypracovať jednotlivé body, na ktoré sa pri analýze vašej stránky zameriate. SEO audit okrem iného zahŕňa zhodnotenie vášho doterajšieho SEO postupu v porovnaní s úspešnejšími stránkami. Je potrebné prísť na to, čo momentálne nefunguje správne, odstrániť to a stanoviť si tiež úspešný SEO plán do budúcnosti. A ako odhaliť slabé stránky vášho SEO? Môžete osloviť profesionálnu agentúru, ktorá sa SEO zaoberá na odbornej úrovni. Odpozeraním tipov a trikov z iných stránok sa taktiež dá na veľa vecí prísť. A samozrejme existuje mnoho rôznych pomôcok na internete vo forme SEO návodov alebo stránok, ktoré vám SEO analýzu vypracujú.

SEOaudit

Pomocou daných analytických stránok dokážete zistiť, či vami zvolené kľúčové slovo bude úspešné, môžete si tiež skontrolovať vaše meta popisy, nadpisy stránok a ich účinnosť z pohľadu SEO. V rámci SEO auditu tiež zhodnoťte celkový vzhľad webu po grafickej stránke, identifikujte faktory, ktoré nepriaznivo pôsobia na užívateľskú skúsenosť. Stránka musí byť oku lahodiaca a následne bude príťažlivá aj pre algoritmy internetových prehliadačov. Pomocou komplexného SEO auditu nakoniec budete schopní vymaniť sa z bloku, ktorý vám spôsobuje také neúspešné umiestnenie.