Dnes máme obdobie, kedy ešte stále je minimalizmus v popredí. Minimalizmus prináša nové trendy do rôznych sfér a oblastí života. Môže ísť o životný štýl, nový dizajnový smer. Podstatou celého minimalizmu je myšlienka jednoduchosti. Jednoduchosť v spotrebnom a konzumnom živote a jednoduchosť a čistý štýl v dizajne. Minimalizmus sa jednoducho ľuďom ešte stále páči a zrejme len tak ľahko zo scény nevymizne. Samozrejme, popri minimalizme sa objavujú aj rôzne ďalšie štýly ako je retro či luxusná moderna. Tak či onak, môžeme sa inšpirovať minimalizmom v dizajne, a to v interiérovom a exteriérovom dizajnérstve.

sklenené zábdradlie

Bývanie je veľmi individuálne záležitosť. Každý má rád niečo iné a niečo iné sa mu páči. Avšak, aj tu existujú určité moderné trendy. Minimalistické zariadenie bývania nie je nič zvláštne a neobvyklé. Často sa dnes v domácnostiach objavuje. Napríklad len v podobe jednoduchého skleneného zábradlia. Pôsobí veľmi čisto, jemne a luxusne. Jednoduché samonosne sklenene zabradlie je však zároveň veľmi efektným prvkom, ktorý sa môže stať dominantou celého priestoru. Používa sa v interiéroch, no aj v exteriéroch.

moderné zábradlie

Okrem toho sa dajú minimalistické prvky využívať napríklad aj v zariadení jednotlivých miestností. Minimalizmus často využíva Jemné a upokojujúce zemité farby. Béžová, hnedá, zelená v kombinácii s bielou alebo čiernou sú ešte stále trendy. Uvidíme, aké nové dizajnérske trendy a módne trendy na prinesie nová módna sezóna 2023 – 2024. I keď farbou roka je ešte stále vivid magenta, pomaličky sa bude jej kraľovanie končiť a vystrieda ju nová farba. Určite bude veľmi zaujímavé sledovať, ktorá to konkrétne bude. Minimalizmus je síce jednoduchý, no môže byť typicky aj nejakým zaujímavým ústredným motívom, ktorý celý dizajn príjemne spestrí a urobí decentný akcent. Tu môžete použiť napríklad aj magenta farbu. Môže byť napríklad v doplnkoch, obrazoch na stenách či kuchynskom riade.