Erektilná dysfunkcia je témou, ktorá bola všeobecne tabu. Ak sa však pripojíme na internet, zbadáme veľa blogov, webov, diskusných fór a dokonca e-shopov, čo sa touto tematikou plnohodnotne zaoberajú. To znamená, že veľa mužov má problém.

Konkrétne ten spojený s erekciou, či už vravíme o jej slabej intenzite alebo napríklad predčasnom vyvrcholení. Čo by nás však malo zaujímať, to sú možné príčiny, kvôli ktorým takýto stav vzniká. Ak sa danou témou zaujímate, určite už poznáte niekoľko častých odpovedí. Stres, sedavý životný štýl, nezdravé stravovanie a podobne.

muž, tvár

Pozrime sa však aj na možné príčiny, o ktorých sa už hovorí menej.

Povedzme si na rovinu, že s nástupom internetu sleduje veľa ľudí porno. Štatistiky hovoria jasne, tieto stránky s týmto obsahom sa radia k najsledovanejším a majú pekný náskok. A áno, môže to následne súvisieť s vyvolaním porúch erekcie, ak sa rozhodneme vykonávať sex v realite, resp. s partnerkou. Naše vnímanie si zvykne na „profesionálne“ výkony, praktiky a rôzne kategórie, ktoré možno nevieme v takej atraktívnej podobe zažiť so svojou partnerkou. Ten prirodzený styk nás skrátka prestane vzrušovať nevraviac o tom, že budeme vyčerpaní po pravidelnom „vypustení šťavy“.

cyklista, bicykel

V spojitosti so zdravou a kvalitnou erekciou sa odporúča športovať. Je tu ale jeden paradox a tým je cyklistika. Nie že by nám škodilo spáliť pri nej nejaké tie kalórie a rozprúdiť organizmus, ale je to práve panvové dno, čo je tu pravidelne zaťažované. Panvové dno je citlivé a súvisí s našou nervovou sústavou, jeho poškodenie môže priniesť neželané následky, primárne tie s narušenou erekciou.

Ak však iste viete, tých skutočných príčin môže byť oveľa viac. V stručnosti môžu mať organický, hormonálny alebo psychický charakter. Rýchlym riešením je levitra predaj, ideálne však návšteva vášho lekára, diagnostika problému a následné podstúpenie odporučených krokov k náprave.