Všetky prírodné materiály, aj vrátane kameňov a špeciálne upravených minerálov vnášajú do interiéru a exteriéru silu a krásu prírody.

Taká je aj mramorova doska Goraslovakia ,ktorá využíva odolnosť a eleganciu opracovaného mramoru. Vlastnosti mramoru vychádzajú z jeho samotnej podstaty, jedná sa o vápencovú horninu, ktorá bola tisícročiami tvarovaná teplom a tlakom zo Zeme. Prešla mnohými zmenami, občas získala prímesi aj iných hornín ako napríklad sľuda alebo kremeň, ktoré jej dodali rôznorodé sfarbenie. Od toho sa odvíja aj jej využitie. Mramor bol obľúbený stavebný a podporný materiál napríklad aj v antických dobách, vytváral známe antické stĺpy so zaujímavými reliéfmi. Podobne sa využíval aj v predchádzajúcich storočiach – známe sú mramorové schody, zábradlia a rôzne mramorové stavby talianskeho stredoveku. Elegancia, ktorú vyžaroval mu dávala znak luxusu a vyjadrovala status majiteľa stavby.

vienna-106512_640

Stáročia ho nezmenili a jeho využitie a vyžarovanie je dodnes rovnaké. Architektonické poňatie sa síce líši, ale jeho elegancia, krása, odolnosť a jednoduchá údržba zostávajú. Prírodný mramor prechádza špeciálnou úpravou a následne sa z neho vyrábajú celistvé bloky s jednoliatou štruktúrou.

Jeho povrch sa leští a najmä tieto úpravy majú široké využitie. Vyniknú na väčších plochách a zazriete ich na letiskách, vo veľkých a mondénnych vstupných priestoroch a pri vkusnej voľbe majú široké použitie aj v domácnosti. Napríklad vo forme kuchynskej pracovnej dosky, mramorovej podlahy do interiéru, vo forme zásteny v kuchyni alebo v kúpeľni a takisto aj vo forme mramorových stien.

kitchen-1940174_640 (1)

K dispozícii je veľa možností realizácie, farebných odtieňov, rôznych tvarov a viaceré možnosti povrchovej úpravy.

Mramorová doska má dlhú životnosť, aj ďalšie generácie ju budú užívať ako novú, preto je starostlivý výber dôležitý. Najmä farebné zladenie, tvarové prevedenie a účel využitia. Dbajte na to, aby ste zvolili jednoliaty blok, z ktorého budete vytvárať mramorové dosky, inak by sa Vám mohlo stať, že vnútorná kresba nebude na seba nadväzovať.

Už samotný pojem mramor vzbudzuje rešpekt a luxus. Mramorové dosky to umocňujú.