Pri vyslovení slova oceľ nám v prvom rade zíde na um výstuž do betónu či iné výrobky, potrebné pri spevňovaní konštrukcií na stavbách a podobne, no nie sú to iba hrubé a ťažké prvky či konštrukcie, ktoré sa dajú vyrobiť z ocele, ale na zozname oceľových produktov je aj množstvo malých, no nevyhnutných prvkov, nutných pri zabezpečovaní správneho fungovania systémov.

Výrazný typ zámku na výrazných dverách

Hľadanie najkvalitnejších a zároveň nie veľmi drahých materiálov na výrobu bežne používaných konštrukcií a systémov pri realizáciách stavieb je úloha, ktorá sa nám čiastočne darí a zásluhu na tom má aj využívanie vlastností nehrdzavejúcej ocele všade tam, kde je PL34 táto jej vlastnosť prínosom. Predovšetkým sa osvedčila vo vlhkých prostrediach, kde by inak hrozilo riziko korózie, potom sú to prvky, od ktorých očakávame elegantný vzhľad a reprezentatívny dizajn spolu s dlhou životnosťou a nízkymi nákladmi na ošetrovanie.

Mnoho už funkčných stavieb je zostavených z kombinácií murovacích materiálov a skla, ocele a skla či skla samotného a patria k moderným čo sa týka štýlu architektúry. Ide o mnoho komerčných budov, ale aj najmodernejšie bytové domy, ktoré ponúkajú byty pre mladých pokrokových ľudí, ktorých životný štýl zodpovedá aj prepracovaným dispozíciám bytov.

V spomínaných novostavbách nesmie chýbať sklo, a to v akýchkoľvek podobách, najčastejšie však v úlohe sklenených dverí či stien alebo zásten či celých sprchových kútov. A práve sklenené konštrukcie sú lákadlom pre vizuálne hodnotenie stavieb, preto sklenené fasády tvoria značnú časť konštrukcií zo skla a nehrdzavejúcej ocele či hliníka. Vstupy do budov, administratívnych alebo nákupných centier, ale aj bytových domov musia byť opatrené zámkami s uzamykaním.

Dizajnové dvere v interiéri

Zámok bez cylindrickej vložky dostal označenie PL34, je súčasťou príslušenstva k celoskleneným stenám, materiál na jeho výrobu je leštená alebo saténová nehrdzavejúca oceľ. Zámok sa dá použiť pri skle, ktoré má hrúbku 8, 10 a 12 mm a rozmer samotného zámku je 73x113x43mm. Má pekný dizajn a určite bude vhodným doplnkom všetkých celosklenených konštrukcií.