Ako správna gazdinka je kuchyňa vašou doménou, vaším centrom pôsobnosti. Pri jej zariaďovaní hrá váš názor najdôležitejšiu úlohu, pretože vy tam budete tráviť najviac času. A nie iba jedením. Kuchyňa je miesto, ktoré by na jednej strane malo byť praktické, aby varenie a činnosti s tým spojené boli uľahčené, na druhej strane je to aj miesto, kde sa rodina stretáva pri raňajkách, či obede, preto by malo vyžarovať príjemnú atmosféru. Ak vám kuchynský nábytok a linka vyhovuje už 10 rokov, ste na ňu zvyknutí a maximálne vám slúži k spokojnosti, nevidíme dôvod ju meniť. Všetci ostatní, ktorí si potrpia na nové trendy a majú estetické cítenie, nič vám samozrejme nebráni si kuchyňu vylepšiť. Je ťažké povedať, že ten ktorý trend momentálne fičí v oblasti dizajnu kuchýň. Akékoľvek prevedenie, aj keď sme ho mohli vídať pár rokov dozadu, môže pôsobiť príjemne aj dnes. Obklad kuchynskej linky mramorom, trend, ktorý sa považuje za aktuálny, sme s určitosťou videli už aj predtým. Stále však prináša do kuchýň svoju sofistikovanosť.

Kuchyna1

Ďalšou novinkou na trhu sú čierne prevedenia kuchynskej linky alebo celkovo kuchyne. Je to na naše pomery trochu odvážny krok, kreativite sa ale medze nekladú. Drevo, ktoré pre použitie v kuchyni mierne upadlo do zabudnutia, sa taktiež znova dostáva do popredia. Nemenej dôležité je aj osvetlenie v kuchyni, konkrétne napríklad osvetlenie kuchynskej linky.

Kuchyna3

Pracovná doska býva väčšinou slabo osvetlená centrálnym svietidlom, keď ju nemáte umiestnenú pri okne alebo na kuchynskom ostrovčeku. V takýchto prípadom môže byť štýlovým osvetlením kuchynskej linky led pásik. Tento doplnok si dokážete inštalovať aj sami, ak nebol súčasťou kompletu kuchynského vybavenia. Led pásiky sa vyrábajú v rôznych dĺžkach, takže si ich len rozstriháte podľa potreby. Vaša kuchyňa tak dostane správnu atmosféru aj z estetického aj praktického hľadiska.